Menu
News:

Healthy Workplace trendy 2020

Věštíme co nás čeká ve světě kanceláří
Pracovní wellbeing byl celosvětově velkým trendem 2019.
Zviditelňování problému vyhoření, stresu a tělesných následků a snaha najít řešení bude pokračovat i letos. A co nás čeká ve světě zdravé práce a kanceláří v roce 2020?
1
Upgrade pracovního prostředí na základě dat
Dle American Institute of Stress , je prostředí rozhodujicím stresorem. Více, než samotná náplň práce. Proto investice do zlepšování pracovního prostředí budou pokračovat. Ty budou řízené zejména vyhodnocováním dat. Ty budou sbírat rozličná čidla a i naše smartphony v kapsách přispějí svými daty, aby došlo k měřitelným změnám prostředí, tak aby měly co největší pozitivní dopad.
2
Stoly na stání 2.0. kancelářský pohyb a příslušenství
Podstatně se bude redukovat doba, při které budeme pouze pasivně sedět. Stoly na stání už se stávají zavedeným standardem. Proto v tomto roce uvidíme ještě lepší verze, nové podoby a modifikace.
Dalším aspektem je příslušenství. Balanční podložky, stojany a pomůcky jsou velkým hitem. Lze čekat jejich digitalizaci a zlepšování.
Významným trendem pak budou služby pohybu v kanceláři. Fyzioterapie, mikrodiagnostika přimo na pracovišti. Trénink a individuální i společné cvičební plány pohybu na pracovišti.

3
Wearables a aplikace
Předpokládáme že v digitálních produtech vysledujeme tři trendy - prevence, diagnostika a terapie.

Stále chytřejší Wearables budou trackovat naše hodnoty stále přesněji a šířeji. Kromě spánku, stresu a doby které sedíme budou měřit i další faktory, třeba lidské psychiky, nebo rozsahy pohybu. Pomocí mobilního fotoaparátu a senzorů, budeme moci diagnostikovat tělesné disbalance, nadměrné hrbení či problémy v postuře. Budeme používat zařízení, která nás budou upozorňovat na hrbení se, nebo špatné zlozvyky.
Holografická telepresence - Pomsta Sithů
4
VR
VR/AR/MR nám umožní přenést nás na uklidňující místa. Třeba ale brzy také pomohou redukovat náš čas strávený v dopravě či létáním - třeba se brzy dočkáme kompletně virtuálních meetingů, alá Jedi Council.
Holografická telepresence - Pomsta Sithů
5
Employee wellbeing experience se stane určujicím faktorem výběru a udržení zaměstnání
V současné době nejen peníze hrají svou roli při výběru a výkonu povolání. Pro zaměstnavatele je důležité řešit, jak z práce udělat pozitivní prožitek. Proto i wellbeing a zdraví bude hrát prim. Nastupující generace Z chce být vnímána pro své lidství, nejen jako nástroj. Budou si také vybírat práci podle toho, jak je v souladu s jejich vlastními hodnotami, často právě i mentální a fyzické zdraví. Emoce se stanou kritickou oblastí HR. Nejen hardskills, ale právě také softkliis jsou často tím co rozhoduje (asi všichni víme, jaké je to mít experta v teamu, se kterým se ale nedá pracovat).
Bude tlak na vytváření bezpečného prostředí, kde můžeme být i jako lidé.
6
Jídlo
Velkým tématem bude jídlo. Postupně se dostane do hledáčku zaměstnavatelů, vzhledem k tomu, že strava ovlivňuje vaše zdraví a tedy i pracovní pohodu, výkon či absence kvůli nemoci. Bude v zájmu samotných zaměstnavatelů, vám poskytovat možnosti zdravé stravy, která bude sestavená podle individuálních potřeb, pravděpodobně pomocí algoritmů, které na základě velkého množství dat a pozorování z celého světa budou lépe než vy vědět, co vašemu tělu prospívá. Tak tedy dobrou chuť s AI dietou :)
Karel Goláň
Co-Founder of WorkLabs, Work Well Trainer, Idea and People Builder
Je dobré se učit z vlastního procesu. Ještě lepší je to předat ostatním. Nic víc nemotivuje více, než úspěchy a úsměvy, ke kterým jste alespoň trochu dopomohli.
Napsal Karel, ve stoje a s láskou.
Líbil se vám článek? Podpořte nás v akceleraci na Nastartujte se!
Nebo nám napište váš feedback na ahoj@worklabs.cz
Made on
Tilda