Menu
jak to dělají jinde:

Ocelová firemní kultura

Vyváženost mezi pohodovou a tvrdou prací
Benefity programu péče o svoje zaměstnance, vidí ostravská ocel obrábějící firma velice jasně. Je to nárůst produktivity práce, větší samostatnost zaměstnanců, pokles konkurenčních tlaků mezi zaměstnanci, ale zejména tam mají "prostě vetší pohodu"
Tah na bránu při zvyšování spokojenosti zaměstnanců
Nenechali jsme si uniknout konferenci Jak budovat Lovebrand, v pražské Lucerně. Necítíme se sice jako společnost, která vzhledem ke své velikosti, počínání si na trhu nebo stáří zápisu v živnostenském rejstříku, může přemýšlet nad účinností vazeb klient/dodavatel a jejich ovlivňování pomocí lovebrandu.
Chápeme ale důležitost takových vazeb a ze zkušenosti víme, že máme velice polarizovanou základnu potenciálních uživatelů. Na jedné straně zájemce, který okamžitě souzní s vizí našeho startupu, rozumí motivaci a přijímá náš program, jako něco, na co dlouho čekal a ví jaké benefity mu přinese. Na straně druhé zájemce, který není přesvědčen o potřebnosti našeho programu v jeho týmu, zvyšování produktivity svého týmu si představuje jinak a výpis zdravotně-sociálních benefitů ho jen tak nepřesvědčí.
Konference Jak budovat lovebrand, 26. 9. 2019, Kino Lucerna - Praha
Happines@workshop

Bylo pro nás velice osvěžující najít na takové konferenci příspěvek o firemní kultuře ostravského podniku zabývající se zakázkovým obráběním kovů. Přiznávám se, u společnosti s takovým zaměřením, kde osmdesát procent týmu pracuje v dílně, jsem nečekal tak důsledný tah na bránu se záměrem zvyšování spokojenosti jejích zaměstnanců a sledování vlivu šťastného a pohodového pracoviště na produktivitu práce.
Zásadním spouštěčem takové činnosti v tomto podniku, je tradice. Je to rodinná společnost, která vyrůstala od jednoho člena po osmdesátihlavý tým a vedení společnosti je opět rodinná záležitost.Ostravští chlapi si v dílně užívají současné nástroje happines@work, jako jsou komunální aktivity, sportovní dny i relaxaci a zejména dbají na vyváženost mezi tvrdou a pohodovou prací. Zdá se vám to povědomé? Nám velice! Jsou to základní principy naší Dobré práce, uplatněné v těžkém kovodělném průmyslu a manažerem těchto aktivit není HR ani Training Specialist, ale vnuk zakladatele – technolog obrábění a obchodní zástupce společnosti.
Mikrometr štěstí
Benefity takového servisu pro svoje zaměstnance, vidí velice jasně. Je to nárůst produktivity práce, větší samostatnost zaměstnanců, pokles konkurenčních tlaků na pracovišti a v neposlední řadě tam mají "prostě vetší pohodu".
Závěrem bych chtěl uvést, že ani podnik s mikrometrovou přesností výroby a logistikou mnohatunových zásilek nemá změřený vliv svého H@W programu na produktivitu práce a nevykazuje ji v člověkohodinách na metr obrobené délky výrobku.
Napsal František, ve stoje a s láskou.
Líbil se vám článek? Napište váš feedback na ahoj@worklabs.cz
Made on
Tilda