Menu
How to:
Čočk To The Future
FTRNW Regional Round a čočkovka
©
HUB HUB
When life gives you lemons, make lemonade*
Elbert Hubbard
christian anarchist
*
Když nadělí čočku, udělejte čočkovku
FuTuReNoW
Zúčastnili jsme se s naším projektem klání FTRNW Regional Round Prague v pražském coworkingovém centru HubHub Palác ARA .
Představili jsme náš projekt startupové veřejnosti a obhajovali vize a produkt před nekompromisní portou složenou z Nikoly Rafaje ze StartupYardu, Barbory Tóthové z FTRNW Awards a Petry Končelíkové z Nation 1 VC a byla to pro nás úžasná možnost poměřit naše prezentační a produkční skills v klání se 4 dalšími finalisty regionálního kola.
Co nám řekli?
Zaskočilo nás, jak moc nás to zaskočilo...
Dostali jsme čočku, a ne malou. Porota nám vytkla malou připravenost našeho MVP (Minimal Viable Product). Naše vyvíjená appka, se kterou jsme do boje vyrazili, ještě nemá dostatečně definovaný cíl a čeká nás ještě hodně práce, než budeme schopni snadno demonstrovat uživatelský benefit, který appka umí přinést.
V podstatě nás nepřekvapil message poroty, přecejen každý švec ví, kde mají jím ušité boty díry, spíš nás ale zaskočilo, jak moc nás to zaskočilo. Nyní, po rozboru našeho výkonu víme, že jsme neudělali žádnou zásadní faktickou chybu, ale nebyli jsme připraveni na intenzivní kritiku. Zapomněli jsme, že k pracovnímu výkonu, patří taky duševní stav a nebyli jsme ready psychicky – vedle těla, jsme zapomněli na mysl.
Když vám život nadělí čočku
Přežívat a užívat si kritiku na vlastní výkon, nebo dílo, umí málokdo, ale je to klíčová schopnost při dlouhodobých projektech, kdy nesmíte po první vlně odporu cuknout a zastavit nebo hotovou práci dokonce zahodit.
Ve startupovém prostředí je chybovost vysoká. Přecejen se tam vynalézají nové principy, používají se nevyzkoušené postupy a k výslednému produktu se propracujete až po mnoha náročných měsících tvrdé práce. Tohle prostředí není dětské hřiště a my při nabývání zkušeností posilujeme náš program o nové a novější principy a náš Karel pro vás o tom všem umíchal na našem youtube kanále Čočkovku
Napsal Franta, ve stoje a s láskou.
Líbil se vám článek? Tak nám napište váš feedback na ahoj@worklabs.cz
Made on
Tilda