Menu
Insight:

Extreme Work

Co se s námi děje, když se pracovně přetěžujeme a kam to povede? Přepracování můžeme poznat, když dobře nasloucháme svému tělu a mysli. Je to jako nemoc. Pokud si lupnete brufen, řešíte jen následek. Musíte se podívat na příčinu. A tou práce může být častěji, než vůbec čekáte.
1
Hunger Games
Burn and Turn
Současný svět je hladový po výkonu a to si žádá oběti. Některé společnosti mají obrátku zaměstnanců menší než dva roky. V roce 2013 byl medializován případ smrti 21 letého stážisty v americké bance.Který zemřel poté, co pracoval 3 dny bezespánku a podlehl epileptickému záchvatu. Od té doby některé banky na Wall Street žádají své zaměstatnce, aby alespoň v sobotu nepracovalia předešli tak špatnému PR. A jak jste na tom s prací vy?


2
Burnout + Loneliness
Přibližně polovina všech zaměstnanců vykazuje pocity které jsou relevantní pro vyhoření a vyčerpání.
Dalším tématem je osamění na pracovišti. 42 Britů nemá ve svém zaměstnáním nikoho, koho by mohli označit za kamaráda. Nejsou proto vyjímkou panické ataky, třes, insomnia.
3
Fyzické následky
Následky nezůstávají pouze na naší psychice. Změna vaší životosprávy totiž nenechá dlouho čekat. Stres a s ním spojený kortizol začnou v těle spouštět záchranné mechanismy.
Závislost na alkoholu či jiných látkách se objevuje právě při přepracování a vyčerpání. Nemáme prostě žádnou motivaci k tomu, abychom se o sebe starali. Chceme naše tělo oblbnout tak, aby se nepletlo do cesty naší karieéry. Málokdo z nás si ale umí přiznat možné následky. A to přesto že víme, že vypadávání vlasů ze stresu je skutečností. Mne se to přece týkat nebude, že?
Pokud se spíme méně něž 8 hodin denně, hormon ghrelin z nás udělá nekontolované požírače všeho v našem okolí. A to zejména sacharidů a sladkého. Cheme tak na

Ať už papír nebo digitál, věnujte čas svému času!
Pracujte na svém zdraví každý den
Karel Goláň
Co-Founder of WorkLabs, Work Well Trainer, Idea and People Builder, Fighter for better work
Je dobré se učit z vlastního procesu. Ještě lepší je to předat ostatním. Nic víc nemotivuje více, než úspěchy a úsměvy, ke kterým jste alespoň trochu dopomohli.
Napsal Karel, ve stoje a s láskou.
Líbil se vám článek? Napište váš feedback na ahoj@worklabs.cz
Made on
Tilda